Abe Oddysee

Witajcie w krainie ODDWORLD. Zastanawiacie się pewnie kim jesteście i co tu robicie? Postaram się wam nakreślić w paru słowach waszą sytuację.
Masz na imię Abe, jesteś ignorantem, szczęśliwym na stanowisku sprzątacza w RuptureFarms, najbardziej niebezpiecznej rzeżni w Oddworld. Ty i pozostali niebiescy faceci jesteście Mudokonami. Przez całe swoje życie byłeś niewolnikiem szefa, Mollucka Glukona. Molluk reprezentuje kartel Magog, najbardziej nikczemny zestaw korporacji, jaki kiedykolwiek powstał. Rozpoczynasz grę w celi, oczekując na przesłuchanie. Czyż byś zrobił coś złego? Będziesz musiał zagrać by się przekonać, ponieważ „Tabes Oddysee” jest retrospekcją. Oznacza to że wszystko wydarzyło się w przeszłości nawet jeśli grasz teraz. Teraz życie twoje i twojej rasy zależy od Ciebie a wiec start!!!

Oddworld: Abe’s Oddysee jest pierwszą z pięciu części serii. Każda gra odkrywa coraz więcej o dziwnym i wykręconym świecie Oddworld. W każdej części spotkacie się z istotami podobnymi do Abe. Myślę, że należało by wymienić istoty jakie przyjdzie wam spotkać w pierwszej części, a będą one nastawione do Ciebie w różny sposób:

 • Scraby – bezlitosne i koszmarne
  Paramity – niebezpieczne w grupie
  Sligi – Uzbrojone ślimaki w mechanicznych gaciach
  Slogi – szczękają i jędza żywe mięso
  Mudukonowie tubylcy – nie nastawieni pozytywnie do mieszczan
  Meechesi – rzadko spotykani – przerobieni na chrupki
  Shrykullowie – pół na pół Mudokowie i bogowie
  Glukkonowie – ludzie biznesu – co się da przerobić na chrupki i konserwy
  Bigface – przywódca duchowy Mudokonów
  Elum – zwierzątko Abe’a – śmierdzi jak wylot rury kanalizacyjnej
  Skoro mamy różne rasy i istoty to nasuwa się prosty wniosek, że środowiska przez nich zamieszkiwane również będą różne:
  Rupture Farms – fabryka pakowanej żywności
  Scrabania – jałowa ziemia bedąca testem na odwagę
  Linie Monsaica – święte jaskinie Mudokonów
  Paramonia – zanikające tereny Oddworldu
  Świątynia Scrabanii – nic dodać dom Scrabów
  Świątynia Paramonii – kolebka starożytnych Mudokkonów i gniazdo Paramitów

Grafika jest wykonana bardzo profesjonalnie, bogata kolorystyka, pełna detali i szczegółów, szczegóły są dobrze widoczne i nie da się przeoczyć drobnych detali jak np. dzwignia. Oprawa dżwiękowa również nie odstaje od reszty. Nasz bohater może nawet prowadzić dialog z innymi Mudokonami, jak i śpiewać. Mamy tu do czynienia z typową zręcznościówką do której wpleciono elementy zagadek logicznych. Może poziom niektórych jest zbyt duży, ale da się pograć. Nie jest to co prawda gra która zwali was na kolana, ale maniacy zręcznościówek będą zadowoleni. Ja jestem pośrednim maniakiem i stąd wynika moja ocena.

Category:
Rating:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...